dalgalanan bayrak gif ile ilgili görsel sonucu

Gerekli Linkler

 
Hava Durumu

 
Saat

 
Namaz Vakitleri

 
Döviz Kurları

 
Facebook
 
ILGIN'DA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı bağımsızlık mücadelemizin 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşkuyla kutlandı.
Saat 9.30'da Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasıyla başlayan kutlamalara, Ilgın Stadyumu'nda öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam edildi.
Kutlamalara Kaymakamımız Y. Fatih KADİROĞLU, Belediye Başkanımız Yalçın Ertaş, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Elgün, Protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Stadyumunda öğrencilerin hazırladıkları gösterilerin ardından, protokol üyeleri tarafından günün anlam ve önemine binaen düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Günün anlam ve önemini vurgulayan bir açıklama yapan Kaymakamımız, Milli Bağımsızlık hareketimizin başlangıcının 100. yılında, karakterinde bağımsızlık olan bu milletin yeniden varoluş mücadelesini ne şartlar atlında verdiğini çok iyi biliyoruz dedi.  19 Mayıs sadece bağımsızlık mücadelemizin başlangıcının yıldönümü değil, bu mücadelenin sonunda kazanılmış değerlerin emanet edildiği gençliğin de bir bayramı olduğunu sözlerine ekleyen Kaymakamımız, bu vesile ile Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere o günden bugüne bu topraklar için kanını canını vermiş bütün şehitlerimize ve merhum Gazilerimize Allah'tan rahmet hayatta olan gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum dedi.

Tarih : 21.5.2019
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
RESMİ İLANLARIMIZ
 
Paylaş
 
GAZETELER
 
GÜNLÜK OKUMA
 
Anket

 
YAZARLARIMIZ

 I

 
Twitter
 
Reklam Alanı